Taboret gazowy wielorakiego zastosowania

Taboret gazowy wielorakiego zastosowania

Taboret gazowy jest urządzeniem, które ze względu na swe rozliczne zalety znajduje zastosowanie zarówno w gastronomii, jak i też w celach prywatnych. To idealny sprzęt w miejscach zbiorowego żywienia, ale też przy organizacji imprez plenerowych, a nawet na kempingu.

Czym jest taboret gazowy?

Taboret gazowy jest urządzeniem służącym do gotowania oraz podgrzewania potraw. Formą przypomina taboret, gdyż jest niski i szeroki. Często posiada regulowane nóżki, pozwalające na ustawienie odpowiedniej wysokości, lampki sygnalizacyjne ostrzegające przed przypadkowym poparzeniem oraz automatycznie zamykany dopływ gazu, uruchamiający się w przypadku zgaszenia płomienia. Z tego powodu jest bardzo bezpieczny, a przy tym stabilny i wygodny. Jest też solidny dzięki zastosowaniu żeliwa lub wysokiej jakości nierdzewnej i kwasoodpornej stali. Może być jednopalnikowy lub dwupalnikowy, ma dużą moc grzewczą oraz możliwość podłączenia do sieci gazowej lub do przenośnej butli z gazem.

Zalety taboretu gazowego

Nie sposób nie docenić zalet taboretu gazowego jako przenośnego urządzenia gastronomicznego. Jego niewielkie wymiary oraz stosunkowo niewielki ciężar pozwalają na transport oraz ustawienie w dowolnym miejscu. Regulowane nóżki umożliwiają dopasowanie wysokości taboretu do wzrostu kucharza, tak by nie musiał nadmiernie schylać się nad garnkiem ani dźwigać ciężarów. Taborety gazowe wytrzymują duże obciążenia, dlatego idealnie nadają się do gotowania dużych ilości potraw. Spokojnie udźwigną nawet duże garnki o średnicy 50 cm i objętości do 100 litrów. Można podpiąć je do gazu ziemnego, ale także do butli z gazem propan-butan. Dzięki temu można ich używać w miejscach, gdzie nie ma dostępu do sieci gazowej. Myśląc o taborecie gazowym, nie można nie wspomnieć o korzyściach finansowych tego urządzenia. Jego cena jest stosunkowo niska, podobnie jak koszty eksploatacji. Na pewno jest to rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą być mobilni, myślą sprzęcie niezawodnym, wytrzymałym i tanim.

Zastosowanie taboretu gazowego

Wielorakie zalety taboretów gazowych pozwalają im znaleźć równie szerokie zastosowanie w gastronomii. Sprawdzi się w dużych kuchniach nastawionych na wydawanie dużych ilości posiłków, w kantynach, stołówkach jadłodajniach. To dobre rozwiązanie przy organizacji wesel, imprez okolicznościowych i plenerowych, czyli tam, gdzie istnieje potrzeba wydawania dużej ilości ciepłych posiłków poza lokalem gastronomicznym. Sprawdzą się też w warunkach polowych, w plenerze lub na polu namiotowym. Taboret gazowy może przydać się również w gospodarstwach rolniczych do gotowania paszy dla zwierząt gospodarskich.

Taborety gazowe to proste w obsłudze, uniwersalne i wielofunkcyjne urządzenia, które ułatwiają pracę kucharzom oraz pozwalają cieszyć się ciepłym posiłkiem w każdych warunkach.

Leave a comment