Najciekawsze gadżety w barowym wyposażeniu

Najciekawsze gadżety w barowym wyposażeniu

Bar czy restauracja kojarzą Ci się z nudnym miejscem, gdzie tylko można zjeść i wypić? Nic bardziej mylnego. Znajdziesz tam również wiele interesujących gadżetów, które będziesz mógł wykorzystać także w swoim domu. Poniżej prezentujemy listę najciekawszych akcesoriów wśród restauracyjnego wyposażenia.

Kruszarka do lodu 

Nawet najlepszy napój nie będzie tak smaczny, gdy poda się go bez lodu. Wiedzą o tym właściciele restauracji, którzy, wychodząc na przeciw oczekiwaniom spragnionych zimnych napoi klientów, wrzucają im do picia kostki lodu. Pewnie wielu z nas zastanawia się nad tym, co takiego robią, że te wszystkie lodowe kawałki wyglądają tak bardzo symetrycznie? Odpowiedź jest prosta. Barmani przygotowujący drinki korzystają najczęściej ze sprzętu jakim jest kruszarka do lodu. Tak profesjonalne urządzenie jest w stanie skruszyć kostki lodu do wybranego rozmiaru w bardzo krótkim czasie. Kruszarka do lodu sprawia, że wszyscy są zadowoleni: osoba, która przygotowuje chłodny napój – bo nie musi męczyć się podczas kruszenia lodu oraz klient, który otrzymuje apetycznie wyglądający drink, smoothie, sorbet czy granitas.

Jeśli Ty również chcesz zachwycić gości, którzy odwiedzają Cię w domu, sięgnij po ten przydatny gadżet jakim jest kruszarka do lodu. Zapewniamy, że goście będą zachwyceni wspaniałym smakiem przygotowanych napoi oraz urządzeniem, które im zaprezentujesz.

Dozownik do napojów

Przelewanie wody czy alkoholu z butelki do szkła jest czynnością dosyć żmudną. Dlatego, aby ułatwić sobie codzienną pracę, barmani korzystają z lejka do alkoholu, który ułatwia rozlewanie oraz dozowanie płynu. Dzięki temu gadżetowi przygotowywanie pysznych drinków staje się nie tylko łatwiejsze, ale i szybsze. Podobnie jak w przypadku używania kruszarki do lodu podczas korzystania z lejka do napojów zyskują obie strony: zarówno klient, jak i barman.

Jeśli chcesz przygotowywać pyszne drinki, ale nie potrafisz odpowiednio dozować alkoholu sięgnij po specjalny lejek do napojów. Jesteśmy pewni, że dzięki takiemu dozownikowi każda impreza okaże się bardzo udana.

Pojemnik na lód

Najlepsze bary i restauracje działają w myśl zasady, że napój schłodzony jest o wiele smaczniejszy od tego podanego w temperaturze pokojowej. Ta reguła dotyczy również alkoholi. Dlatego często wino podaje się w specjalnym wiaderku z lodem. Tego typu pojemnik zatrzymuje chłód i w ten sposób podany alkohol jest chłodne bez względu na to, ile czasu przebywamy w restauracji. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie głównie w sytuacjach, gdy impreza jest zaplanowana na dłuższy czas. Podobnie jak w przypadku innych akcesoriów takich jak kruszarka do lodu czy dozownik do napojów zyskuje zarówno gość restauracji, jak i osoba obsługująca go.

Jeśli nie chcesz bez przerwy biegać do chłodziarki po wino, koniecznie zainwestuj w pojemnik na lód. Będzie Ci o wiele wygodniej, a przy  tym poczujesz się jak w prawdziwej restauracji.

Leave a comment